Tarla Alaçatı ve Hezarfen Film Galeri’nin işbirliği ile Açıkhava Film Festivali yola çıkıyor.

Dünyaca ünlü ödüllü filmlerden oluşan zengin film seçkisi Tarla’nın nefis doğal ortamında ve Lara’nın eşsiz lezzetleriyle, açık havada izleyicilerin beğenisine sunulacak.

Salı-Perşembe günleri saat 20.00 Açık Büfe 21.00 Film Gösterimi

Rezervasyonlar için: 0541 446 30 61

  

 

 17 Temmuz Salı

YENİ AHİT / THE BRAND NEW TESTAMENT

 

2015 ¦ 114 Dakika ¦ Fransızca ¦ BelçikaFransa

Yönetmen: Jaco Van Dormael
Senaryo: Jaco Van Dormael
Görüntü Yönetmeni: Christophe Beaucarne
Oyuncular: Pili Groyne, Benoît Poelvoorde, Catherine Deneuve, François Damiens, Yolande Moreau, Laura Verlinden, Serge Larivière, Didier De Neck, Marco Lorenzini, Romain Gelin, Anna Tenta.
Şirket: Kurmaca Film
Konu: Tanrı yaşıyor, hem de Brüksel’de bir apartmanda. Ama pek huysuz bir adam; karısıyla kızına pek kötü davranıyor. Masum kızı hakkında pek az şey biliyoruz aslında: Kendisi 10 yaşında, adı da Ea. Bir gün, tahammülü tükenince, Ea babasının en büyük sırrını, yani dünyadaki herkesin öleceği tarihi SMS’ler yollayarak ifşa eder.

 

 

 

 

19 Temmuz Perşembe

Yönetmen: Tony Gatlif
Oyuncular: Celine Sallette, Rachid Yous, David Murgia, Nailia Harzoune, Aksel Üstün, Tim Seyfi, Vincent Heneine, Adrien Ruiz, Sebastien Houbani

Tony Gatlif’ten tutku dolu, heyecanlı, bir soluktan izleyeceğiniz müthiş bir film. Müzikleriyle yine büyülüyor.

“Her demet zalim felek sineme dokunma benim” Filmin müziklerinden…

Konu:
Fransa’nın güneyi. Görücü usulüyle evlenmek istemeyen ve ailesine karşı çıkan Türk kızı Nil Terzi düğün günü çingene sevgilisi Lucky Molina’yla kaçar. Birbirlerine delice aşık bu çift, arkalarında birbirine düşman iki aile bırakır. Bu sorunu çözme görevi de genç bir sosyal eğitimci olan Geronimo’ya kalır. Yüksek tempolu müzikler, Flamenko, Arabesk ve hip hop. Türk ve İspanyol müziğinin keyifli karışımıyla izleyeceğiniz filmde, kahramanımız Geronimo bu sorunun üstesinden gelebilecek mi?

24 Temmuz Salı

HELiOPOLiS

2015, Brezilya, 102’, Renkli, Portekizce

Yönetmen: Sergio Machado
Oyuncular: Elzio Vieira, Fernandade Freitas, Lázaro Ramos, Sandra Corveloni, Kaique de Jesus

Tek ihtiyacınız olan sevgi dolu bir nota.

“KAHROLASI ŞEHİR” filmiyle sayısız ödül alan yönetmen Sergio Machado’dan umudun ve sevginin gücüne inanan amatör bir orkestrasının neler yapabileceğini anlatan bir solukta izleyeceğiniz sıcacık ve dokunaklı bir yapım.

Konu:
Sao Paulo’nun en belalı öğrencilerinden bir orkestra kurmanız gerekse ne yapardınız?
Sao Paulo senfoni orkestrasına girmeyi kafasına takmış başarılı bir keman virtüözü. Art arda gelen başarısızlıklardan bıkmış ve geçici olarak bir lisede müzik öğretmenliği yapmaya karar verir. Ancak gittiği lise Sao Paulo’nun en belalı mahallesi Heliopolis’dedir. Başlarda her şey imkansız gibi görünse de her zorluğa rağmen umut ve sevgi dolu bu orkestra hem öğretmenin hem de orkestra üyelerinin hayatını tamamen değiştirecektir.

 

 

 

 

26 Temmuz Perşembe

KOL SAATİ / GLORY

2016, Bulgaristan-Yunanistan, 100’, Renkli, Bulgarca

Yönetmen: Kristina Grozeva & Petar Valchanov
Oyuncular: Stefan Denolyubov, Margita Gosheva

2016 Locarno Film Festivali Yarışma Filmi

Dürüst bir demiryolu işçisi, baba yadigârı saatini ve sahip olduğu tek şey olan onurunu geri almak istemektedir.

Eleştirmenlerin ayakta alkışladığı ödüllü THE LESSON’ın yönetmenlerinden Doğu Avrupa mizahının drama ile harmanlandığı yeni nesil bir başyapıt.

Konu:
Emektar demiryolu işçisi Tsanko Petrov, bir gün raylarda milyonlarca Leva para bulur. Tamamını polise teslim eder ve karşılığında devlet onu bir kol saatiyle ödüllendirir, fakat kısa süre sonra saat durur. Bu bozuk saat kendisine hediye edilirken kolundan çıkartılan baba yadigârı saat de kaybolunca işlerin seyri değişir. Dürüst ve kendi halinde bir adam olan Petrov, saatini ve onurunu geri almak için elinden geleni yapacaktır.

31 Temmuz Salı

Tom at the Farm / Tom Çiftlikte

2013 ¦ 102 Dakika ¦ Fransızca ¦ Fransa, Kanada

Yönetmen: Xavier Dolan
Senaryo: Xavier Dolan, Michel Marc Bouchard.
Görüntü Yönetmeni: André Turpin
Oyuncular: Xavier Dolan, Pierre-Yves Cardinal, Lise Roy, Evelyne Brochu , Manuel Tadros, Jacques Lavallée, Anne Caron, Olivier Morin, Johanne Léveillé , Mathieu Roy.

Konu: Erkek arkadaşı Adam’ın ölümünün ardından Tom, Adam’ın ailesinin işlettiği çiftliğe gider. Amacı Adam’ın cenazesine katılmaktır. Fakat çok geçmeden kimsenin varlığından haberdar olmadığını fark eder.

 

 

 

 

8 Temmuz Pazar saat 20:00

THE FLORIDA PROJECT

Yılın en sıcak, en renkli sürprizi.

Cannes’dan Toronto’ya kadar gösterildiği her festivalde büyük ilgi toplayan, izleyenleri güldürdüğü kadar gözyaşlarına boğan ve eleştirmenlerden tam not alan THE FLORIDA PROJECT, yılın en renkli ve en merak uyandıran filmi. TANGERINE ile 2015 yılında Sundance Film Festivali’nde olay yaratan ve ödüle doymayan yönetmen Sean Baker bu sefer bizlere Florida’nın yakıcı güneşi altındaki renkli insanlarının hem hüzünlü hem eğlenceli, kısacası hayatın içinden sıcacık hikayelerini anlatıyor.

Konu

Sean Baker’ın sıcacıklığı, sevimliliği ve canlılığıyla sizi içine çektiği Florida Project’i, unutulmaz bir dokunaklılıkla çocukluğa bakıyor.

Dünyanın en büyüleyici yeri olarak adlandırılan Disney Dünyası’nın yakınlarındaki banliyölerde geçen Florida Project, 6 yaşındaki Moonee’yi (Brooklynn Prince’in muazzam çıkışıyla) ve onun isyankar annesi Halley’i (Bria Vinaite tam bir keşif!) bize tanıtır. Bobby (Willime Dafoe’nin çok konuşulan performansıyla) tarafından işletilen Magic Castle adlı otelde haftalık kirayla yaşayan bu ikiliyi; Sean Baker’ın (iPhone ile çektiği Tangerine’le (2015, !f 2016) tanıdığımız) ritmini hiç kaybetmeyen, güneşli, sepya ve 35mm çekilmiş muazzam sinemasından izliyoruz. Cannes’da gösterildiğinden beri senenin en çok konuşulan bağımsız filmlerinden birisine dönüşen Florida Project; çocukluk ve Amerikan rüyası üzerine yapılmış son yıllardaki en önemli sinema deneyimlerinden birisi olabilir.

2017 Cannes Film Festivali Directors’ Fortnight

2017 Toronto Uluslararası Film Festivali

2017 New York Film Festivali

2017 Busan Uluslararası Film Festivali

·          Yönetmen : SEAN BAKER
·          Senaryo : SEAN BAKER, CHRIS BERGOCH
·          Görüntü Yönetmeni : ALEXIS ZABE
·          Kurgu : SEAN BAKER
·          Müzik : LORNE BALFE
·          Oyuncular : WILLEM DAFOE, BROOKLYN PRINCE, BRIA VINAITE

 

10 Temmuz Salı saat 20:00

 THE BOOKSHOP / SAHAF

1950’li yılların İngiltere’sinde eşini kaybetmenin acısını yüreğine gömerek hayatında yeni bir sayfa açmak isteyen Florence Green, bir sahil kasabasında kitapçı açmaya karar verir. Kasabada kimsenin kitap okumayı sevmediğini fark etse de, azmi ve tükenmeyen inancı ile kitapçıyı kasabanın en çok işleyen dükkanlarından biri haline getirmeyi başarır. Ne var ki kasabadan inatçı bir kadınının da kitapçı olan tarihi bina ile ilgili Florence’ın bilmediği başka planları vardır ve bunları gerçekleştirmek için her şeyi yapmaya hazırdır. Florence kitaplara olan tutkusu ve inadı ile bunun üstesinden gelebilecek midir?  THE BOOKSHOP, ödüle doymayan yönetmen Isabel Coixet’in Penelope Fitzgerald’ın dünya çapında beğeni toplayan aynı adlı romanından uyarladığı komik bir kasaba ve kararlı iki kadının eğlenceli hikâyesi. Berlin Film Festivali’nde prömiyerini yapan ve İspanya’nın Oscar’ı sayılan Goya’da bu yıl En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo ödüllerini toplayan THE BOOKSHOP, cesaret, iyimserlik ve kitap sevgisine dair bir yapım.

2018 Goya Ödülleri En İyi Film, En İyi Yönetmen & En İyi Uyarlama Senaryo Ödülleri
2018 İspanya Sinema Yazarları Ödülleri En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Sinematografi, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülleri
2018 Gaudi Ödülleri En İyi Sanat Yönetmeni & En İyi Müzik Ödülleri

 

  • Yönetmen: Isabel Coixet
  • İSPANYA, İNGİLTERE, ALMANYA / 2017  / 113´ / İngilizce; Türkçe altyazılı
  • Senarist: Isabel Coixet
  • Özgün Yapıt: Penelope Fitzgerald
  • Görüntü Yönetmeni: Jean Claude Larrieu
  • Kurgucu: Bernat Aragonés
  • Özgün Müzik: Alfonso de Vilallonga
  • Oyuncular: Emily Mortimer, Bill Nighy, Patricia Clarkson, James Lance, Honor Kneafsey, Frances Barber, Jorge Suquet, Charlotte Vega

 

12 Temmuz 2018 Perşembe

Deli Dolu / LIKE CRAZY

2016, İtalya, 102’, Renkli, İtalyanca

Yönetmen: Paolo Virzi
Oyuncular: Valeria Bruni Tedeschi, Micaela Ramazotti

Paolo Virzi’den Cannes Film Festivali’nde izleyenleri büyüleyen, süprizlerle dolu sıcacık bir hikaye…

Ödüllü filmleri “İnsan Sermayesi” ve “Gördüğüm En Güzel Kadın”dan sonra Paolo Virzi’nin bu yıl Cannes Film Festivali’nde ses getiren ve akıl hastanesinden kaçan iki kadının yolculuğunu konu alan muazzam bir komedi-drama.

Konu:
Farklı sebeplerle düştükleri akıl hastanesinden beraber kaçan, her şeye rağmen umutlarını kaybetmemiş iki İtalyan kadının sürprizlere, melankolik duygulara ve başkalarıyla tanışma hikâyelerine uzanan bu çılgın yolculuğu akıl hastanesinde başlar. Bir milyarder olan Beatrice ve salaş bir genç kadın olan Donatella biri polisin diğeri ise kocasının zoru ile akıl hastanesine yatırılan iki kadındır. Geçmişleri, dertleri ve hayalleri farklı iki dünyaya ait bu iki kadının yolları ilk kez kesişmesine rağmen tanıştıkları ilk andan itibaren iyi anlaşırlar. Hayattan yorulmuş ancak neşelerini ve özgür ruhlarını kaybetmemiş bu iki kadın bir gün birlikte hastaneden kaçar. Damarlarındaki kanın hızınca ve yitirdikleri düşünülen akıllarının estiğince yola devam eden iki kadın ne kadar serkeş, umursamaz ve “deli gibi” gözükseler de aslında uğruna yola koyuldukları ortak bir arayışları vardır. Adeta bir açık hava tımarhanesine dönmüş olan dünyada biraz olsun mutluluk bulmak. Biri geçmişini temize çekip yeni bir başlangıç yapmanın diğeri ise kanunların kendisinden ayırdığı çocuğuna kavuşmanın peşindedir…