” HEZARFEN FİLM GALERİ ” Kısa Film Ajansı ” SHORTS FROM TURKEY “

2015 yılında, İzmir’de özel sinema etkinlikleri yapmak üzere kurulan Hezarfen Film Galeri, İzmir’de ve İstanbul’da gerçekleştirdiği etkinliklerin yanı sıra 2016 yılında, bir Kısa Film Ajansı kurdu ve Türkiye’de yapılan kısa filmleri, dünyada tanıtmak üzere harekete geçti.

Ulusal ve uluslararası sinema alanlarında çok deneyimli bir ekibe sahip olan Hezarfen Film Galeri, Türkiye’de yapılan kısa filmlerin özellikle uluslararası promosyonunu amaçları arasına kattı.

Bu amacı gerçekleştirmek üzere, dünyanın en kapsamlı ve saygın kısa film festivallerinden Clermont Ferrand Uluslararası Kısa Film Festivali ve Cannes Film Festivali Short Film Corner ile anlaşmaya vardı. Bu iki önemli film festivalinde ‘’Shorts From Turkey’’ adı altında kısa filmlerimiz tüm dünyadan sinema profesyonelleri ve izleyiciler ile buluşacak.

Hezarfen Film Galeri sadece bu büyük festivallerle yetinmemekte, kısa filmlerin ve yönetmenlerin  seslerini dünyada duyurmak üzere çalışmaya devam etmektedir. 

2020 CANNES FİLM FESTİVALİ SHORT FILM CORNER ÖZEL SEÇKİSİ

2018 CLERMONT FERRAND ULUSLARARASI KISA FİLM MARKETİ- FRANSA

2-10 Şubat 2018 tarihlerinde Fransa’da gerçekleştirilecek olan ‘’40. Uluslararası Clermont Ferrand Kısa Film Festivali’’nin geleneksel Film Market’in de ‘’Türkiye’den Kısalar’’ programının tanıtımını ve standı’nın organizasyonunu Hezarfen Film Galeri yürütmektedir.

Dünyanın en önde gelen Uluslararası Kısa Film Festivali olan , Clermont Ferrand Uluslararası Kısa Film Marketindeki standın amacı, Türkiye’de yapılan kısa filmleri olabildiğince çok sayıda festival direktörleri, programcıları ve uluslararası ajanslarının bilgisine getirmek ve organize ettikleri festivallere/gösterimlere davet edilmelerini sağlamaktır.

 

          

 

 

2017 ARAVA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ – İSRAİL

13 Kasım 2017 saat23.30 ‘da Shorts From Turkey ( Türkiye’den Kısalar ) seçkisi, yönetmenlerin katılımıyla  gösterilecektir.

* The Dream Train/ Ömer Kartelli * Kapan/ Korhan Günay * Kurban/ Muzaffer Mehmet Çağlar * Traktör/ Abdullah Rıdvan Can * Yeryüzündesin ve bunun bir tedavisi yok/ Umut Beşkırma 

   

2017 KAOHSIUNG FİLM FESTİVALİ – TAYVAN 

20 Ekim – 5 Kasım 2017 tarihleri arası gerçekleşecek Festivalde,

* Hezarfen Film Galeri ” Shorts From Turkey ” kısa film seçkisi ;

Siyah Çember/ Hasan Can Dağlı – Kot Farkı/ Ayris Alptekin – Orman/ Onur Saylak & Doğu Akal – 7 Santimetre/ Metehan Şereflioğlu – Patates Olmasın/ Melisa Üneri – Çevirmen/ Emre Kayiş – Tuhaf Zamanlar/ M.Emrah Erkani

* Siyah Çember / Hasan Can Dağlı’nın filmi , kısa film yarışmasında.

* Türk Gecesi ” Can Evrenol Retrospektifi ” kısa filmleri ve ilk uzun metraj filmi ” Baskın ” özel gösterimi.

* Nesim Bencoya ve Hasan Can Dağlı ” Türkiye’de Kısa Film ” söyleşi ve soru/cevap

programıyla 3Kasım ve 4Kasım 2017 ‘de Tayvan’da.

 

 

 

          

 

 

 

   Processed with MOLDIV            

 

2017 ANIMAZE ULUSLARARASI ANİMASYON FİLM FESTİVALİ – KANADA

Animasyon Shorts From Turkey seçkisi :

The Head – Koray Sevindi , One Moonless Night – Pelin Kırca , Mercure – Melis Balcı & Ege Okal , Cleaver – Mehmet Çengelci

 

 

 

 

 

2017 ENCOUNTERS KISA FİLM & ANİMASYON FESTİVALİ – İNGİLTERE

İtibarını uluslararası yarışma filmlerinin EFA ( Avrupa Film Akademisi ) ödülleri, BAFTA ( British Academy of Film and Tv Arts )ödülleri ve Oscar’da yarışma ön seçkilerine katılma hakkından alan Encounters F.F. bu yıl Türkiye Kısa Sineması’ndan özel bir seçkiye yer verecek ;

Kot Farkı – Ayris Alptekin , Kimi Sevsem Çıkmazı – Alper Tunel , İki Parça – Murat Uğurlu , Patates Olmasın – Melisa Üneri , Siyah Çember – Hasan Can Dağlı , 7 Santimetre – Metehan Şereflioğlu .

 

 

 

2017 CANNES FİLM FESTİVALİ – SHORT FİLM CORNER SEÇKİSİ – FRANSA

  Hezarfen Film Galeri Kısa Film Ajansı Cannes Film Festivali – Short Film Corner ’da   ‘’Shorts From Turkey’’ özel seçkisi belirlenmiştir.

1- NO FRIES, PLEASE / PATATES OLMASIN 12’26” MELİSA ÜNERİ   

 

 “No Fries, Please” is a black comedy which follows a man’s futile attempts of trying to control his life in an urban society.  The film is a tragicomic story about modern-day social phobia, loneliness and revenge.

 

 

 

2- TWO PIECES / İKİ PARÇA 20’45” MURAT UĞURLU

 

It’s early morning in a small border town in western Turkey… Two men go deep into the forest in a jeep with an official plate. Beauty and death will find them unprepared.

 

 

3- ONE MOONLESS NIGHT / AYSIZ BİR GECE  20’45”  PELİN KIRCA

 

One moonless night is inspired from the mystical poem of the birds speaking at the assembly in Mantiq ut-Tayr, the sufic work by Farid ud-Din Attar. The seven valleys cross through rooms opening onto one another; there are walls, windows and a poppy hanging in the air…

 

 

4- DILEMMA OF WHO TO LOVE / KİMİ SEVSEM ÇIKMAZI  16’46” ALPER TUNEL

Nurullah Bülent Berke Kamiloğlu is a seventeen year old young man. From one point he has these feelings towards Handan and Handan’s mother and also Handan’s sister, and from another point he is ashamed that he is a propane delivery man, and also he is upset about his feelings because he has never been able to convince his parents that he doesn’t want this life. And he thinks that his parents doesn’t love him and all of that led him into a tragicomic dilemma.

 

 

5- GROUND LEVEL / KOT FARKI  11′  AYRİS ALPTEKİN

 Is it beyond the bounds of moral decency to ask to be paid at a funeral or simply a legitimate right? It was Sevim’s job to nurse the old lady of the house, who has just died and she is owed a month’s wages. Sevim eventually finds the courage to quietly ask for her pay. But before she knows it, this upper middle-class family has turned the ‘issue’ into a big drama over who should pay the wages.

 

‘’Shorts From Turkey’’ film seçkisi için başvuran Kısa Film yönetmenleri ve yapımcılara, göstermiş oldukları, ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

 

IN THE PALACE ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ 2017 – BULGARİSTAN

  

 

ARAVA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ 2016 – İSRAİL

  

CANNES FİLM FESTİVALİ – SHORT FİLM CORNER 2016

Shorts From Turkey

Hezarfen Film Galeri ” Shorts From Turkey” seçkisi 69. Cannes Film Festivali Short Film Corner’in misafiri oldu.

Seçkideki filmler Short Film Corner’de dünyanın her tarafından gelen yüzlerce yapımcı, festival programcısı, dağıtımcı tarafından izlendi. Yönetmenlerimiz  orada bulunan sinema profesyonelleri ile görüşmeler yaptılar ve kendileri için düzenlenen atölyelere katılarak bakış açılarını zenginleştirme fırsatını buldular.

Bunlara ek olarak, Hezarfen Film Galeri Direktörü, Short Film Corner’de iki değişik atölye düzenledi. Kurduğumuz profesyonel ilişkiler ağı ile seçkideki filmleri dünya festivallerine ve dağıtımcılara tanıtmaya devam ediyoruz…

short-film-corner-ekibi-ile-bir-ani  IMG_3630  shorts from turkey yönetmenleri ile Hezarfen Film Galeri Ekibi Aşkın Boyutları filmi ekibi ile (Medium) crop conference  kısacılarla atölye (Medium)

69.Cannes Film Festivali , Short Film Corner ‘da HEZARFEN FILM GALERI “SHORTS FROM TURKEY“ özel seçkisiyle, 16-22 Mayıs tarihlerinde, Kısa Film Yapımcılarımız sinema profesyonelleri ile buluştu…

corner-logo-beyaz       hez-logo-beyaz

69.Cannes Film Festivali , Short Film Corner ‘da HEZARFEN FILM GALERI “SHORTS FROM TURKEY“ özel seçkisiyle 16-22 Mayıs tarihlerinde, sinema profesyonelleri ile buluşacak….

AŞKIN BOYUTLARIaskin-boyutlari-thumb
From : Mehmet Bahattin MERMUT
Duration : 7 mn
Genre : Comedy
Country : Turkey
ZILANZilan-319-179
From : Mehmet Mahsum AKYEL
Duration : 7 mn
Genre : Drama
Country : Turkey
7 SANTIMETRE7-cm-319
From : Metehan ŞEREFLIOĞLU
Duration : 16 mn
Genre : Drama
Country : Turkey
FAILI MEÇHUL
faili-mechul-thumb

From : Vedat OYAN
Duration : 9 mn
Genre : Drama
Country : Turkey
BALIK HAVUZUBH-thumb
From : Ezgi KAPLAN
Duration : 17 mn
Genre : Drama
Country : Turkey
RODIrodi-thumb
From : SERT, YETIŞKIN
Duration : 18 mn
Genre : Comedy, Drama
Country : Turkey
TUHAF ZAMANLARtuhaf-319
From : Mehmet Emrah ERKANI
Duration : 11 mn
Genre : Drama
Country : Turkey
KUZGUN
319-kuzgunFrom : Doğuş MINSIN
Duration : 18 mn
Genre : Drama, Fantastic
Country : Turkey
ÇEVIRMENcevirmen-thumb
From : Emre KAYIŞ
Duration : 23 mn
Genre : Drama
Country : U.K. – Turkey

 

Hezarfen Film Galeri Kısa Film Seçkisinde yer alan kısa film yönetmenleri Metehan Şereflioğlu ve Mehmet Bahattin Mermut ile radyo programındayız. Cannes izlenimlerini ve yeni ilgili projelerimizi dinleyiciler ile paylaşıyoruz.

Metehan Şereflioğlu, Mehmet Bahattin Mermut ve Nesim Bencoya 2 Metehan Şereflioğlu, Mehmet Bahattin Mermut ve Nesim Bencoya

 

BOGOTA ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ 2016 – KOLOMBİYA