” HEZARFEN FİLM GALERİ ” Kısa Film Ajansı ” SHORTS FROM TURKEY “

Dört  yıl önce İzmir’de özel sinema etkinlikleri yapmak üzere kurulan Hezarfen Film Galeri, İzmir’de ve İstanbul’da gerçekleştirdiği etkinliklerin yanı sıra geçtiğimiz Mayıs ayında bir Kısa Film Ajansı kurdu ve Türkiye’de yapılan kısa filmleri, dünyada tanıtmak üzere harekete geçti.

Ulusal ve uluslararası sinema alanlarında çok deneyimli bir ekibe sahip olan Hezarfen Film Galeri, Türkiye’de yapılan kısa filmlerin özellikle uluslararası promosyonunu amaçları arasına kattı.

Bu amacı gerçekleştirmek üzere, dünyanın en kapsamlı ve saygın kısa film festivallerinden Clermont Ferrand Uluslararası Kısa Film Festivali ve Cannes Film Festivali Short Film Corner ile anlaşmaya vardı. Bu iki önemli film festivalinde ‘’Shorts From Turkey’’ adı altında kısa filmlerimiz tüm dünyadan sinema profesyonelleri ve izleyiciler ile buluşacak.

Hezarfen Film Galeri sadece bu büyük festivallerle yetinmemekte ve kısa filmlerimizin ve filmcilerimizin seslerini dünyada duyurmak üzere çalışmaya devam etmektedir. Yakın dönemde ‘’Shorts from Turkey’’ seçkisini aşağıdaki yurt dışı film festivallerinde sinema profesyonellerine ve izleyicilere sunuyor:

2018 CLERMONT FERRAND ULUSLARARASI KISA FİLM MARKETİ- FRANSA

KISA FİLMCİLERİN DİKKATİNE !!!

2-10 Şubat 2018 tarihlerinde Fransa’da gerçekleştirilecek olan ‘’40. Uluslararası Clermont Ferrand Kısa Film Festivali’’nin geleneksel Film Pazarı’ndaki ‘’Türkiye’den Kısalar’’ programının tanıtımını ve standı’nın organizasyonunu Hezarfen Film Galeri yürütmektedir.

Dünyanın en önde gelen uluslararası kısa film festivali olan , Clermont Ferrand Uluslararası Kısa Film Marketindeki standın amacı, Türkiye’de yapılan kısa filmleri olabildiğince çok sayıda festival direktörleri, programcıları ve uluslararası ajanslarının bilgisine getirmek ve organize ettikleri festivallere/gösterimlere davet edilmelerini sağlamaktır.

Stand’ta dağıtılmak üzere, İngilizce bir kısa film katalogu hazırlamaktayız. Katalog tüm kısa film türlerini içermektedir ve 2016-2017 yapımı filmler bir ön eleme yapılarak seçkiye alınmaktadır.

Başvuracak filmlerden istenen malzemeler aşağıdaki gibidir:

• Filmin Türkçe ve İngilizce sinopsisi (50 sözcüğü aşmamalıdır.)
• Yönetmenin İngilizce ve Türkçe biyografisi (50 sözcüğü aşmamalıdır.)
• Yönetmenin filmografisi (Türkçe ve İngilizce. Filmlerin İngilizce adlarını yazmayı unutmayınız.)
• Yönetmenin adı, mail adresi ve telefon numarası.
• Yapımcının adı, mail adresi ve telefon numarası.
• Filmin online izleme linki ve şifresi.
• Filmden yüksek çözünürlüklü 3 fotoğraf (Jpeg veya tiff formatında iyi kalitede olmalıdır. Küçük boyutlu ve düşük çözünürlükte olan fotoğraflar kabul edilmeyecektir. Lütfen film afişleri göndermeyin.)
• İstenilen tüm malzemeler, linklerle beraber dijital olarak email yoluyla hfgaleri@gmail.com adresine ulaştırılmalıdır.

 

   

 

 

2017 ARAVA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ – İSRAİL

13 Kasım 2017 saat23.30 ‘da Shorts From Turkey ( Türkiye’den Kısalar ) seçkisi, yönetmenlerin katılımıyla  gösterilecektir.

* The Dream Train/ Ömer Kartelli * Kapan/ Korhan Günay * Kurban/ Muzaffer Mehmet Çağlar * Traktör/ Abdullah Rıdvan Can * Yeryüzündesin ve bunun bir tedavisi yok/ Umut Beşkırma 

   

2017 KAOHSIUNG FİLM FESTİVALİ – TAYVAN 

20 Ekim – 5 Kasım 2017 tarihleri arası gerçekleşecek Festivalde,

* Hezarfen Film Galeri ” Shorts From Turkey ” kısa film seçkisi ;

Siyah Çember/ Hasan Can Dağlı – Kot Farkı/ Ayris Alptekin – Orman/ Onur Saylak & Doğu Akal – 7 Santimetre/ Metehan Şereflioğlu – Patates Olmasın/ Melisa Üneri – Çevirmen/ Emre Kayiş – Tuhaf Zamanlar/ M.Emrah Erkani

* Siyah Çember / Hasan Can Dağlı’nın filmi , kısa film yarışmasında.

* Türk Gecesi ” Can Evrenol Retrospektifi ” kısa filmleri ve ilk uzun metraj filmi ” Baskın ” özel gösterimi.

* Nesim Bencoya ve Hasan Can Dağlı ” Türkiye’de Kısa Film ” söyleşi ve soru/cevap

programıyla 3Kasım ve 4Kasım 2017 ‘de Tayvan’da.

 

 

 

          

 

 

 

   Processed with MOLDIV            

 

2017 ANIMAZE ULUSLARARASI ANİMASYON FİLM FESTİVALİ – KANADA

Animasyon Shorts From Turkey seçkisi :

The Head – Koray Sevindi , One Moonless Night – Pelin Kırca , Mercure – Melis Balcı & Ege Okal , Cleaver – Mehmet Çengelci

 

 

 

 

 

2017 ENCOUNTERS KISA FİLM & ANİMASYON FESTİVALİ – İNGİLTERE

İtibarını uluslararası yarışma filmlerinin EFA ( Avrupa Film Akademisi ) ödülleri, BAFTA ( British Academy of Film and Tv Arts )ödülleri ve Oscar’da yarışma ön seçkilerine katılma hakkından alan Encounters F.F. bu yıl Türkiye Kısa Sineması’ndan özel bir seçkiye yer verecek ;

Kot Farkı – Ayris Alptekin , Kimi Sevsem Çıkmazı – Alper Tunel , İki Parça – Murat Uğurlu , Patates Olmasın – Melisa Üneri , Siyah Çember – Hasan Can Dağlı , 7 Santimetre – Metehan Şereflioğlu .

 

 

 

2017 CANNES FİLM FESTİVALİ – SHORT FİLM CORNER SEÇKİSİ – FRANSA

IN THE PALACE ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ 2017 – BULGARİSTAN

  

 

ARAVA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ 2016 – İSRAİL

  

CANNES FİLM FESTİVALİ – SHORT FİLM CORNER 2016

Shorts From Turkey

Hezarfen Film Galeri ” Shorts From Turkey” seçkisi 69. Cannes Film Festivali Short Film Corner’in misafiri oldu.

Seçkideki filmler Short Film Corner’de dünyanın her tarafından gelen yüzlerce yapımcı, festival programcısı, dağıtımcı tarafından izlendi. Yönetmenlerimiz  orada bulunan sinema profesyonelleri ile görüşmeler yaptılar ve kendileri için düzenlenen atölyelere katılarak bakış açılarını zenginleştirme fırsatını buldular.

Bunlara ek olarak, Hezarfen Film Galeri Direktörü, Short Film Corner’de iki değişik atölye düzenledi. Kurduğumuz profesyonel ilişkiler ağı ile seçkideki filmleri dünya festivallerine ve dağıtımcılara tanıtmaya devam ediyoruz…

short-film-corner-ekibi-ile-bir-ani  IMG_3630  shorts from turkey yönetmenleri ile Hezarfen Film Galeri Ekibi Aşkın Boyutları filmi ekibi ile (Medium) crop conference  kısacılarla atölye (Medium)

Hezarfen Film Galeri Kısa Film Seçkisinde yer alan kısa film yönetmenleri Metehan Şereflioğlu ve Mehmet Bahattin Mermut ile radyo programındayız. Cannes izlenimlerini ve yeni ilgili projelerimizi dinleyiciler ile paylaşıyoruz.

Metehan Şereflioğlu, Mehmet Bahattin Mermut ve Nesim Bencoya 2 Metehan Şereflioğlu, Mehmet Bahattin Mermut ve Nesim Bencoya

 

BOGOTA ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ 2016 – KOLOMBİYA