SOĞUK SAVAŞ / COLD WAR (2012) 102 ‘
Yön/Dir: Longman LEUNG , Sunny LUK
Oyuncular/Cast: Aaron Kwok / Tony Leung Ka-Fai / Charlie Youngcold war afis

Yolsuzluk, güç mücadelesi ve politik oyunlar üzerine bir gerilim. Beş memuru taşıyan hayli donanımlı bir polis minibüsünün ortadan kaybolduğuna dair aldıkları isimsiz telefonun ardından, Hong Kong polisi bir kurtarma operasyonu başlatır. Saat işlemeye başlar, rehinelerin hayatlarının ve polisin itibarının kurtarılması, iki rakip komiserin ellerindedir.

A thriller about corruption, power struggle and political games. After receiving an anonymous call that reports the disappearance of a highly equipped police van which is carrying five officers, Hong Kong police department starts a rescue operation. Clock starts ticking and the lives of the hostages and the reputation of the police are left in the hands of the two rival deputy commissioners.

ÖDÜLLER/AWARDS:
Hong Kong Film Ödülleri / Hong Kong Film Awards 2013: En iyi kurgu, en iyi senaryo, en iyi film,en iyi yönetmen, en iyi görüntü yönetmeni./Best editing,best film,best dir.,best cinematography. Shanghai film eleştirmenleri ödülü 2013 / Shanghai Film Critics Award 2013.

“Yoğun olay örgüsüyle başlangıçta kafa karışıklığına yol açan Hong Kong polisiyesi ‘Soğuk Savaş’ daha sonra gözle görülür biçimde canlanıyor, ancak filmin yanlış başlangıcı birçok izleyicinin dramanın karmaşık manevralarıyla tam anlamıyla bağ kurmasına engel olabilir.”
– Variety Magazine

Gösterim Tarihi/Screening Date: 18 Haziran 2014, Çarşamba
Saat: 19:00/ 19:00 Hrs
Yer/Venue:  İzmir Fransız Kültür Merkezi

*Film Türkçe altyazılıdır.

FRAGMAN