Hezarfen  Film Galeri – İzmir , Hong Kong Ekonomi ve Ticaret Dairesi işbirliğiyle,

HK Panorama logoHong Kong’un yükselen sinemasından sekiz filmlik bir seçki sunuyor. Seçkideki filmler arasında 2013 yılında  Hong Kong Film Ödülleri kapsamında  en iyi kurgu, en iyi senaryo, en iyi film,en iyi yönetmen, en iyi ses tasarımı, en iyi görüntü yönetmeni ödüllerini ve Shanghai Film Eleştirmenleri Ödülünü alan ‘’Soğuk Savaş’’,  en iyi sanat yönetmeni ödülünü alan ‘’Son Baron’’ ve Hong Kong Film Eleştirmenleri Ödülüne layık görülen  ‘’The Way We Dance’’, ve eşcinsel bir erkek ile eşcinsel bir kadın arasında gelişen sıradışı aşkı konu alan “Seviyor, Sevmiyor” (Love Me Not) da seçkideki filmler arasında yer alıyor.

Özel Gösterim: Wong Kar Wai’ın yönettiği, geçtiğimiz sene Berlin Film Festivali’nin açılış filmi olarak gösterilen ve kung fu tarihine dair mükemmel bir inceleme olan Büyük Usta (The Grandmaster) filmi iki gösterimde izleyicilere sunulacaktır. Büyük Usta filmi , bugüne dek Oscar adaylığı dahil 30’un üstünde ödüle layık görülmüştür.

Tüm Filmler Fransız Kültür Merkezi sinema salonunda  gösterilecektir, giriş ücretsizdir. Gösterim saatleri  için sitemizi veya facebook sayfamızı takip edin.

HONG-KONG FILM PANORAMA (June 17-22 2014) In collaboration with the Hong Kong Economic and Trade Office, Hezarfen Film Galeri presents a selection of six films from the deeply-rooted cinema of Hong Kong, which is now undergoing a revival. Among the films in the program the following films take part: ‘’Cold War’’, winner of best editing, best script, best film, best director, best cinematography awards in 2013 Hong Kong Film Awards; ‘’The Last Tycoon’’, winner of best art director award and ‘’The Way We Dance’’ winner of Hong Kong Film Critics award, and “Love Me Not”, a film about the unusual love between a gay man and a gay woman. Special Screening: Won Kar Wai’s “The Grandmaster”, a nice essay on the history of kung fu which was the opening film at the Berlin Film Festival last year will be screened twice.

Web Sitesi: www.hfgaleri.com

FILM GOSTERIM ÇİZELGESİ/SCREENING DATES

Saat 17
Haz. Salı
18
Haz.
Çarş.
19
Haz.
Perş.
20
Haz.
Cuma
22 Haz. Pazar
19:00   SOĞUK
SAVAS
BİZİM DANSIMIZ SEVİYOR, SEVMİYOR   INCIR
20:30 SON BARON          
21:oo   KARAN_
LIKTAN ÖYKÜLER
BÜYÜK USTA DİVA   BUYUK USTA

Yer/ Venue: Fransız Kültür Merkezi-İzmir
Saat/ Hrs:
Çizelgedeki saatlerde/ As listed on the chart

Filmler  İngilizce ve Türkçe altyazılıdır. Sadece Karanlıktan Öyküler filminde altyazı İngilizce’dir.