Zeynep Atakan moderatörlüğünde “Kısa Filmciler için Pitching Platformu”

Pitching (sunum) bir projenin doğru ifadelendirilerek, sağlıklı iletişim yolları bularak,pitcing gorsel potansiyel yapımcı ve yatırımcılara sözlü olarak sunulmasıdır. Film yapımları için sponsor bulmanın önemi son derece kritik olduğundan pitching tecrübesinin endüstri değeri de paha biçilmezdir.

Platforma başvuran tüm projeler değerlendirilerek, aralarından seçilen 10 proje İzmir’e davet edilecektir. Seçilen proje sahipleri “Ön Seçici Kurul” ile yapacakları görüşme sonrasında, daha etkin ve yaratıcı sunum tekniklerinin inceleneceği ‘’Yaratıcı Yapım Atölyesi”ne katılacaklardır.

Bir gün boyunca sürecek ve konuya ilgi duyan izleyicilere de açık olacak “Pitching Platformu”nda belirlenen Ana Jüri’ye projelerini sunacak olan katılımcılardan biri ‘’ bir yıllık ücretsiz danışmanlık hizmeti’’ kazanacaktır. Diğer 9 proje ise farklı prodüksiyon aşamalarında YAPIMLAB tarafından takibe alınacaktır.

 

Pitching Platformu Ana Jürisi
Tayfun
Ülkemizin önde gelen sinema yönetmenlerinden ,dünya festivallerinde önemli ödüller kazanmış, edebiyat ve plastik sanatlarda da eserler vermiş olan Tayfun Pirselimoğlu.
P

Yeni Sinemacılık’ın kurucularından, gerçekleştirdiği filmler ile yurt içi
ve yurt dışı festivallerde önemli başarılar elde eden, aynı zamanda SE-YAP (Sinema yapımcılar Meslek Birliği) Yönetim kurulu başkan yardımcısı Sevil Demirci.

P
İzmir Saint Joseph Lisesi’ni bitirdikten sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü Sinema-TV fakültesinden mezun olmuştur. İstanbul, İzmir, Ankara, Zaragoza ve Shanghai’da çalıştıktan sonra İzmir’e geri dönmüştür. Shanghai Expo’su sırasında Türkiye’nin ilk 360 derece filminin çekimlerini gerçekleştirmiştir. Şu anda İzmir’de İzfaş Genel Müdür Yardımcısı Kerim Hasan Tunçağ.