HEZARFEN FİLM GALERİ en iyi 5 kısa filme, yaratmış olduğu fon imkanı ile her yıl olduğu gibi,  SHORT FILM CORNER – 2019 CANNES FİLM FESTİVALİ’ne ücretsiz katılım sağlıyor.

 5 film ücretsiz olarak Short Film Corner’e kayıt hakkı kazanacak ve aşağıdaki avantajlardan faydalanacaktır:

 Short Film Corner’de:
Filminiz kısa film köşesinde avantajlı görüntülenme pozisyonundan yararlanacak ve sinema profesyonelleri ile gerçekleştireceğiniz görüşmeleri bir avantaja dönüştürebileceksiniz.

Prestijli konuşmacılar tarafından modere edilen atölyeler , tematik konferanslar ve günlük toplantılar daha fazla bilgi edinmenizi ve birikiminizi güçlendirmenizi sağlayacaktır.

 

Her gün, çalıştaylar, yuvarlak masa, happy hours gibi kaçırılmaması gereken çeşitli etkinliklere katılma fırsatı bulacaksınız. Short Film Corner’e katılmanız, filminizin uluslararası festivaller profesyonelleri tarafından izlenme şansını arttıracak ayrıca yeteneklerinizi potansiyel ortak ve dağıtımcılar ile paylaşmanızda yardımcı olacaktır.

Filminizi Short Film Corner’e kaydettiğinizde:

*Short Film Corner’e katıldığınızda, kısa ve uzun metrajlı filmlerin dünyaları arasında köprü kurmak için özel olarak tasarlanmış bir sistemin avantajından yararlanırsınız.

*Filminiz, dijital film kütüphanesi aracılığıyla tüm festival katılımcıları tarafından erişilebilir olacak.

*Filminiz cannescourtmetrage.com’da ve kısalar katalogunda yer alacaktır. Filminiz, festivalden sonra çevrimiçi olarak profesyoneller tarafından izlenebilecek.

*Programımızın tamamına erişim ve katılım imkanı (atölye çalışmaları, konferanslar, yuvarlak masa toplantıları …)

* Film endüstrisinin önde gelen veri tabanı www.cinando.com sitesine ücretsiz sadece izleme erişimi .

* Short Film Corner ile aynı tarihlerde Cannes Film Festivali için ücretsiz akreditasyon akreditasyon

Bu yıl, eleme süreci daha katılaşan Short Film Corner’e, 2017 yılında 1869 film kaydoldu ve 11,289 izleme gerçekleşti.

 

2017 CANNES FİLM FESTİVALİ SHORT FILM CORNER, HEZARFEN FİLM GALERİ SHORTS FROM TURKEY SEÇKİSİ

 

 Hezarfen Film Galeri Kısa Film Ajansı Cannes Film Festivali – Short Film Corner ’da   ‘’Shorts From Turkey’’ özel seçkisi belirlenmiştir.

1- NO FRIES, PLEASE / PATATES OLMASIN 12’26” MELİSA ÜNERİ   

 

 “No Fries, Please” is a black comedy which follows a man’s futile attempts of trying to control his life in an urban society.  The film is a tragicomic story about modern-day social phobia, loneliness and revenge.

 

 

 

2- TWO PIECES / İKİ PARÇA 20’45” MURAT UĞURLU

 

It’s early morning in a small border town in western Turkey… Two men go deep into the forest in a jeep with an official plate. Beauty and death will find them unprepared.

 

 

3- ONE MOONLESS NIGHT / AYSIZ BİR GECE  20’45”  PELİN KIRCA

 

One moonless night is inspired from the mystical poem of the birds speaking at the assembly in Mantiq ut-Tayr, the sufic work by Farid ud-Din Attar. The seven valleys cross through rooms opening onto one another; there are walls, windows and a poppy hanging in the air…

 

 

 

4- DILEMMA OF WHO TO LOVE / KİMİ SEVSEM ÇIKMAZI  16’46” ALPER TUNEL

Nurullah Bülent Berke Kamiloğlu is a seventeen year old young man. From one point he has these feelings towards Handan and Handan’s mother and also Handan’s sister, and from another point he is ashamed that he is a propane delivery man, and also he is upset about his feelings because he has never been able to convince his parents that he doesn’t want this life. And he thinks that his parents doesn’t love him and all of that led him into a tragicomic dilemma.

 

 

 

5- GROUND LEVEL / KOT FARKI  11′  AYRİS ALPTEKİN

 Is it beyond the bounds of moral decency to ask to be paid at a funeral or simply a legitimate right? It was Sevim’s job to nurse the old lady of the house, who has just died and she is owed a month’s wages. Sevim eventually finds the courage to quietly ask for her pay. But before she knows it, this upper middle-class family has turned the ‘issue’ into a big drama over who should pay the wages.

 

 

 

‘’Shorts From Turkey’’ film seçkisi için başvuran Kısa Film yönetmenleri ve yapımcılara, göstermiş oldukları, ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

 

Shorts From Turkey

Hezarfen Film Galeri ” Shorts From Turkey” seçkisi 69. Cannes Film Festivali Short Film Corner’in misafiri oldu.

Seçkideki filmler Short Film Corner’de dünyanın her tarafından gelen yüzlerce yapımcı, festival programcısı, dağıtımcı tarafından izlendi. Yönetmenlerimiz  orada bulunan sinema profesyonelleri ile görüşmeler yaptılar ve kendileri için düzenlenen atölyelere katılarak bakış açılarını zenginleştirme fırsatını buldular.

Bunlara ek olarak, Hezarfen Film Galeri Direktörü, Short Film Corner’de iki değişik atölye düzenledi. Kurduğumuz profesyonel ilişkiler ağı ile seçkideki filmleri dünya festivallerine ve dağıtımcılara tanıtmaya devam ediyoruz…

short-film-corner-ekibi-ile-bir-ani  IMG_3630  shorts from turkey yönetmenleri ile Hezarfen Film Galeri Ekibi Aşkın Boyutları filmi ekibi ile (Medium) crop conference short film corner 2 kısacılarla atölye (Medium)

Hezarfen Film Galeri Kısa Film Seçkisinde yer alan kısa film yönetmenleri Metehan Şereflioğlu ve Mehmet Bahattin Mermut ile radyo programındayız. Cannes izlenimlerini ve yeni ilgili projelerimizi dinleyiciler ile paylaşıyoruz.

Metehan Şereflioğlu, Mehmet Bahattin Mermut ve Nesim Bencoya 2 Metehan Şereflioğlu, Mehmet Bahattin Mermut ve Nesim Bencoya Metehan Şereflioğlu, Mehmet Bahattin Mermut ve Nesim Bencoya 3