Ümit ÜnalÜMİT ÜNAL
Sinema Dili – Workshop

Yazdığı senaryolar Halit Refiğ, Atıf Yılmaz, Tunç Başaran, Şerif Gören, Ertem Eğilmez gibi Yeşilçam’ın büyük sinemacıları tarafından yönetilerek Türk sinemasında kendine özgü bir yer edindikleri gibi, yazdığı ve yönettiği filmlerle Türk sinemasında ayrıcalıklı bir yeri olan Ümit Ünal , yaşam tecrübesini sinema severler ile paylaşacak.

‘’Benim sevdiğim, anladığım ve yapabildiğim sinema hikaye anlatan bir sinema. İnsanın en eski ve hayati buluşlarından biri olan hikayenin gücüne inanıyorum. Senaryo yazarı olarak yetişmek ve yönetmenliğe oradan geçmek, sanırım anlattığım hikayelere daha hakim olabilmemi sağladı. Ayrıca hikayeleri maddi koşullara göre budamak yerine, elimdeki parasal, çevresel koşullara göre sıfırdan hikayeler kurabilmemi sağladı.’’   Ümit Ünal

01 EYLÜL 2016, PERŞEMBE 
SAAT 16:00
İZMİR SANAT MERKEZİ
KÜÇÜK SALON

 

Zeynep Atakan

ZEYNEP ATAKAN
Bir Yaratıcı Yapım Atölyesi

İzmir’de ilki yapılacak olan “Kısa filmler için Yaratıcı Yapım Atölyesi”, Altın Palmiye ödüllü yapımcı Zeynep Atakan moderatörlüğünde gerçekleşecektir. Yapım sürecinin her adımında alternatif yolları keşfetmeye, farklı mecraları kullanmaya ve yapımcıların içinde yaşadıkları coğrafyanın sosyal, kültürel ve üretim odaklı açmazlarına yeni çözümler üretebilmelerine aracı olmayı amaçlayan bu “Yaratıcı Yapım Atölyesi”, konuya ilgi duyan izleyicilere de açık olacaktır.

03 EYLÜL 2016, CUMARTESİ
SAAT 18:00-19.30
İZMİR SANAT MERKEZİ
KÜÇÜK SALON