ULUSLARARASI ÇOK KISA FİLMLER FESTİVALİ  ve AKILLI HİKAYELER ATÖLYESİ

İzmir kentinin yaratıcı potansiyeline dokunarak sanatın farklı disiplinlerine yer veren ve üretim sürecinin görünür olmasına özen gösteren uluslararası projeler aracılığıyla, PORTİZMİR4 etkinlikleri kapsamında sinema sanatında da  yaratıcı bir nefes alanı yaratmayı hedefliyoruz.

    12 HAZİRAN / 16 HAZİRAN 2017 İZMİR FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ’NDE  

   

*TRES COURT INTERNATIONAL FILM FESTIVAL İZMİR

* HEZARFEN FİLM GALERİ SHORTS FROM TURKEY

2016 VE 2017 CANNES FİLM FESTİVALİ SHORT FILM CORNER SEÇKİLERİ

      ULUSLARARASI ÇOK KISA FİLMLER FESTİVALİ     “TRES COURT”  

Fransa merkezli 30 ülke ve 90 şehirde aynı anda seyirciyle buluşan ve 19 yıllık bir geçmişe sahip olan Çok Kısa Filmler Festivali, İzmir’de ilk defa 12,13,15,16 Haziran tarihlerinde, Portizmir4 etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek.

Jenerik hariç 4 dakikadan kısa filmlerden oluşan tematik seçkiler ve aynı özelliklere sahip bir uluslararası yarışmanın bulunduğu festivalde kurmaca, animasyon, belgesel, müzik klibi, video blog gibi her türden film yer alıyor.

Bu yıl uluslararası yarışma bölümünde 36 çok kısa film yarışacak. İzmir dahil 90 şehirden toplanan seyirci oylarıyla da ayrıca bir ödül verilecek. Uluslararası yarışma filmlerinin yanısıra Hezarfen Film Galeri’nin Cannes Film Festivali Short Film Corner için hazırladığı “Shorts From Turkey ” seçkileri izleyici ile buluşacak.

İzmir  Fransız Kültür Merkezi’nde yapılacak festival herkese açık ve ücretsiz olacak.

SINIRLARI OLMAYAN BİR FESTİVAL

30 ülke ve 90 şehirde aynı anda yapılan Çok Kısa Filmler Festivali Çin, İrlanda, İtalya, Macaristan, Kosta Rika, Panama, Slovakya vs. gibi ülkelerde 9-18 Haziran tarihlerinde eş zamanlı gerçekleşecek.

                                                         Gösterim Programı ‘’Tres Court 1’’                                                                   

                  12 Haziran saat 14:00 / 13Haziransaat 18:00 / 16 Haziran saat 20:30                                          

Voltige / Akrobat                           Léo Brunel France                      1’24’’                                                        

The Hall/ Koridor   Guillaume Blanchet Canada                            4’01                                                          

 Couchsurfing/Koltuk Sörfü     Juan Trueba Spain                       2’13’’                                                        

Aller simple/ Basit Terk         Pierre Folliot France                       1’00’’                                                        

Otherwise Engaged           Alicia MacDonald   United Kingdom  4’33’’                                                        

Palac Kultury İ Nauki – Quiz  Haruna Honcoop     Czech Republic    1’00’’                                              

Anadir Contacto                   David Oeo   Spain                                  3’37’’                                                        

Meanwhile/ Bu arada       C.Fort, A. Delaplanque,J. Delquié, R.Langoux, S.Roques   France  5’05’’    

Death in Space/Uzayda Ölüm   Thomas Lucas   United Kingdom             0’40’’                                      

Poilus   G.Auberval, L.Dozoul, S.Gomez, T.Hek, H. Lagrange, A.Laroye, D.Lashcari   France  4’38’’      

My Sister’s Dollhouse/ Kızkardeşimin Bebek Evi      Jim Archer  2’27’’                                              

A Writer and Three Script Editors Walk Into A Bar/ Bir Yazar ve Üç Senaryo Editörü        

Bara Gider                                                                                      Matthew Saville   Australia        2’30’’      

Vengeance/ İntikam                             Bertrand Lagnes                                              France         1’00’’      

Teatro/ Tiyatro                                      Mikel Bustamante                                             Spain           3’30’’    

Unsatisfying / Tatminsizlik                   Parallel Studio                                               France          1’17’’    

Magician / Sihirbaz                                   Max Blustin                                     United Kingdom     3’20’’    

En face/ Karşıdaki                               Anne-Sophie Picard                                            France        2’20’’    

A Series of Untranslatable Words About Love /Aşk Hakkında Çevirisi Mümkün Olmayan

Bir Dizi Kelime                                        Andrew Norton                                                  Canada       3’45’’   

                                                          Gösterim Programı ‘’Tres Court 2’’                                                                   

                        13 Haziran saat 20:30 / 15 Haziran saat 20:30 / 16 Haziran saat 19:00                                    

Massive/ Masif                                           Dan Chen                              United States                   1’41’’          

Fingers of Steel/Çelik Parmaklar         Sebastian Linda                         Germany                      2’33’’     

Branded Dreams/                   T.Snels, T.Meijdam,B.Zsigmond            Netherlands                     2’13’’     

The Common Chameleon/ Bukalemun            Tomer Eshed               Germany                       3’32’’   

Mrs. Metro/Bayan Metro                           Aggelos Papantoniou             Australia                       4’23’’   

My Invisible Mother/Görünmez Annem           Pascal Huynh               Canada                        3’18’’   

Manuel                                                        Roger Grau, Maria Martin              Spain                           4’47’’   

Docteur Suture – La Materne / Doktor Sütür-Annelik  Pierre Viguié  France                     2’18’’   

Estribillo/Nakarat                                                     César Tormo                    Spain                         4’03’’   

El Cuento del Capitan/ Kaptan’ın hikayesi     Carlos Salgado                  Spain                         3’02’’   

Diacetyldentine                                                         Aurélie Monteix                France                      4’09’’   

Benditas Infancias / Mutlu Çocukluklar          Inaki Elizalde                   Spain                          4’28’’   

Journal Anime/                                                       Donato Sansone                  France                      4’09’’   

Nobody Speak/                                                              Sam Pilling          United Kingdom                3’46’’ 

Julius Caesar                                                   Pedro Martín-Calero          United Kingdom             3’34’’   

Sandbox                                                               Damien D. Richard                 France                         3’10’’ 

Haloperidol                                                     Jose Manuel Carrasco                Spain                           2’40’’  

                                                                           Gösterim Programı                                                                       

       ’’Shorts From Turkey’’  Hezarfen Film Galeri    Cannes Short Film Corner Seçkisi          

                   13 Haziran Saat 19.00 / 15 Haziran Saat 18.00 / 15 Haziran Saat 19.00                                        

         Orman                     /yön: Onur Saylak                                                                                                            

         Kot Farkı                /yön: Ayris Alptekin                                                                                                        

        İki Parça                 /yön: Murat Uğurlu                                                                                                          

       Kimi Sevsem Çıkmazı /yön: Alper Tunel                                                                                                    

         İpler                         /yön: Gökçe Pehlivanoğlu                                                                                              

         Çevirmen               /yön: Emre Kayiş                                                                                                              

         Aysız Bir Gece       /yön: Pelin Kırca                                                                                                             

       The Dream Train /yön: Ömer Kartelli                                                                                                      

       Siyah Çember       /yön: Hasan Can Dağlı                                                                                                 

       Patates Olmasın   /yön: Melisa Ünerli                                                                                                     

       Riprivacy               /yön: Aycan Başar                                                                                                        

 

                                                                    

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Riprivacy                 /yön: Aycan Başar