5.BAĞIMSIZ TÜRKİYE SİNEMASI İZMİR BULUŞMALARI 2018-2019

Hezarfen Film Galeri tarafından düzenlenen “Bağımsız Türkiye Sineması İzmir Buluşmaları” beşinci yılında, Konak Belediyesi’nin desteği ile devam ediyor. Geçen yıllarda olduğu gibi her gösterim sonrası  filmin yönetmeni veya yapımcısı ile bir söyleşi yapılmaktadır. Gösterimler, Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde ve ücretsizdir. Filmler hakkında kısa bilgi ile gösterim programı aşağıdadır.

YER: KONAK BELEDİYESİ TÜRKAN SAYLAN KÜLTÜR MERKEZİ – SAAT: 19.30
GÖSTERİMLER ÜCRETSİZDİR 

 

                                           hezarfen-yeni-logo-saydam-custom  

 

 

14 KASIM 2018 Çarşamba, saat 19.30
BABA NERDESİN KAYBOLDUM / AHMET KARAMAN
Oyuncular: Baran Akbulut, Yıldız Çağrı Atiksoy, Yiğit Kirazcı, Bestemsu Özdemir, Tomris Çetinel.
Tür: Dram
Ülke: Türkiye
Süre: 117dk.
Hollywood Art & Movie Awards ”En İyi Film Ödülü Adayı”
European Cinematography Awards ”En İyi Film Ödülü Adayı”
Milan International Filmmaker Festival of World Cinema Awards ” En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü”.Yıllardır sinema sektöründe çalışan ve hayallerine kavuşamayan Aşkın, babasının ölümüyle memleketine geri döner. Aşkın bir yandan babasının ölümünün acısını çekerken bir yandan da yıllar önce reddettiği hayatına geri dönmesinin yıkımını yaşar. Kendisine sürekli yeni bir yer arayan Aşkın; ailesi, yakın arkadaşı Ali ve onu değiştirmeyi kendisine görev edinmiş Oya arasında yeni bir hayat kurmaya çalışır. Aşkın, değiştirmek istediği bu dünyada düşlediği hayatı kurabilecek midir?
 
10 EKİM 2018 çarşamba, saat 19.30
YOL KENARI / Tayfun Pirselimoglu
Oyuncular: Ercan Kesal, Tansu Biçer, Nalan Kuruçim 
Tür Dram, Gerilim
Ülke Türkiye

2018 İstanbul Film festivali Ulusal Yarışma — En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu (Tansu Biçer)


Fırtınalı deniz ile gür ormanlar arasına sıkışıp kalmış bir kasabaya kıyamet, korkutucu işaretleriyle yaklaşmaktadır. Çözümlenemeyen ölümler ve gizemli doğa olayları, Deccal’ın gelişinin işaretidir. Genç bir adam, cinnetin eşiğindeki kasabaya gelir ve kasabanın kahvesinde çalışmaya başlar. Genç adamın tutulduğu hemşire bir gün, adamın sırtındaki lekeyi görür. Dedikodu hızla yayılır ve kasabadakiler genç adamın Mehdi olduğuna inanmaya başlar.